O Nas

ENPROM – jedna z czołowych polskich firm budownictwa elektroenergetycznego działająca w kraju i za granicą. Realizuje kontrakty, jak również prowadzi prace eksploatacyjne dla krajowego operatora systemu przesyłowego (PSE) i współpracuje z regionalnymi spółkami dystrybucyjnymi (m.in. PGE, TAURON Polska Energia, Energa, Enea) realizując „pod klucz” budowy, przebudowy i remonty linii 110 kV, 220 kV i 400 kV oraz traktów światłowodowych typu OPGW i ADSS. Spółka jest generalnym wykonawcą (EPC) i zapewnia obsługę prawną na każdym etapie projektu.

ENPROM istnieje od 2011 roku. Firma posiada nowoczesny park maszynowy oraz własną pracownię projektową, dział badań i rozwoju, komórkę prawną, a także grupę negocjatorów i specjalistów z zakresu infrastruktury, środowiska czy też zarządzania projektami. ENPROM jest członkiem CIGRE, CENELEC oraz PKN i realizuje wielomilionowe inwestycje w Polsce i za granicą (np. w Dani, Irlandii, na Litwie).

Najważniejsze kontrakty zrealizowane przez ENPROM:

  • budowa linii 400 kV łączącej polski i litewski system przesyłowy
  • wymiana ponad 600 kilometrów przewodów OPGW na sześciu liniach o napięciu 220 kV i 400 kV w ramach umowy z PSE
  • prace na liniach w ramach umowy ramowej z duńskim operatorem sieci przesyłowej
  • realizacja modernizacji linii przesyłowych na obiektach ESB Networks (Electricity Supply Board) narodowego dostawcy i operatora w Irlandii
  • Firma ENPROM jest zdobywcą nagród „Gazele Biznesu” (Puls Biznesu), „Diament miesięcznika Forbes” oraz „Gepard biznesu” (Instytut Europejskiego Biznesu).

    W 2018 roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało firmie 2 miliony euro na projekt opracowania innowacyjnych konstrukcji słupów dla linii 400 kV.

    error: Content is protected !!