O nas - Enprom

O nas

ENPROM powstał w 2011 roku. Dziś to jedno z największych polskich przedsiębiorstw budownictwa elektroenergetycznego. Obsługujemy krajowego operatora sieci przesyłowej, współpracujemy z regionalnymi spółkami dystrybucyjnymi w Polsce, z powodzeniem rozwijamy działalność zagraniczną. Firmą zarządzają praktycy z bogatym, wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu doskonale rozumiemy specyfikę branży.

ENPROM to pracownicy, którzy stanowią naszą największą wartość. Jeśli ludzie – to relacje, które są podstawą odpowiedzialnego biznesu. Chcemy, żeby marka ENPROM stała się dla naszych klientów synonimem pewności, że ich inwestycje prowadzone są bezpiecznie, terminowo i w zgodzie z branżowymi standardami.

Historia

2018
2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznaje firmie 2 miliony euro na projekt opracowania innowacyjnych konstrukcji słupów dla linii 400 kV.

ENPROM zostaje członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

2017
2017

ENPROM zawiera pierwszą umowę ramową na prace na liniach z duńskim operatorem sieci przesyłowej.

Firma pozyskuje unijne dofinansowanie na projekt rozwoju konstrukcji 110 kV.

2016
2016

Najważniejsze redakcje ekonomiczne przyznają ENPROM nagrody Diament „Forbesa” oraz Gazela Biznesu „Pulsu Biznesu”.

PSE podpisuje z ENPROM umowę na wymianę ponad 600 kilometrów przewodów OPGW na sześciu liniach o napięciu 220 kV i 400 kV.

2015
2015

Firma zawiera dwa nowe kontrakty na budowę linii 400 kV w trybie „zaprojektuj i wybuduj” o wartości ponad 120 milionów euro.

ENPROM wdraża systemy zarządzania ISO 9001:2008, ISO 14001:2008 oraz OHSAS 18001:2007.

2014
2014

Projektanci ENPROM zostają członkami CIGRE (Międzynarodowego Komitetu Wielkich Sieci Elektrycznych/ International Council on Large Electric Systems.

2013
2013

ENPROM w konsorcjum z IDS-BUD wygrywa przetarg na budowę linii 400kV łączącej polski i litewski system przesyłowy. Wartość kontraktu przekroczyła 100 milionów euro.

2012
2012

Powstaje biuro projektowe. Firma rozbudowuje park maszynowy i kończy dwie modernizacje linii 110kV w Polsce.

PSE SA. krajowy operator systemu przesyłowego, zleca pierwsze remonty i modernizacje na liniach 220 kV i 400 kV.

2011
2011

Powstaje ENPROM.

Firma zawiera pierwsze kontrakty na remont i modernizację linii 110 kV w Irlandii.

Zarząd

Mariusz Targowski

Prezes Zarządu

W branży budownictwa elektroenergetycznego od 2004 roku. Zrealizował cztery linie 400 kV o łącznej długości blisko 400 kilometrów. Nadzorował projekt wyprowadzenia mocy z bloku elektrowni Pątnów. Oprócz zarządzania firmą doskonali procesy operacyjne w ENPROM – jest autorem wielu nowatorskich rozwiązań technicznych, które na co dzień stosowane są na budowach firmy.

Tomasz Sopel

Członek Zarządu

Od 2004 roku nadzoruje budowy i modernizacje linii elektroenergetycznych w pełnym zakresie napięć. W ENPROM zajmuje się planowaniem realizacji budów, w szczególności tych wymagających innowacyjnego podejścia do zastosowanych rozwiązań technicznych – takich jak prace pod napięciem, w pobliżu trakcji kolejowych czy autostrad. Wykorzystując swoje doświadczenie w realizacji kontraktów zagranicznych, rozwija również międzynarodową działalność firmy.

Referencje

Andrzej Napierski
Prezes Zarządu IDS-BUD S.A.

Nie co dzień angażujemy się w nowe obszary działalności – zwłaszcza gdy wartość kontraktu przekracza 100 milionów euro, czasu na budowę jest niewiele, a nasz partner działa na rynku trzy lata. Jednak dokładnie w takich warunkach rozpoczęliśmy z ENPROM rozmowy na temat współpracy przy budowie połączenia Polska-Litwa. Natychmiast przekonaliśmy się, że mamy do czynienia z osobami, które komunikują się w sposób otwarty, jasno wskazują ryzyka, mówią, jak im zaradzić, i naprawdę znają swój biznes. To zapewniło nam poczucie bezpieczeństwa i dało początek naszemu partnerstwu.

Linie napowietrzne i kablowe
Stacje elektroenergetyczne
Przygotowanie Inwestycji
Usługi projektowe