EnUp! - innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów - Enprom

Realizacje

EnUp! – innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów

ENPROM to firma, która nieustannie się rozwija. To konieczne, aby być zawsze krok przed konkurencją. Jeśli napotykamy na problem, dla którego rynek nie ma rozwiązań – tworzymy je sami. Dlatego w swoich strukturach mamy własną pracownię projektową, dział B+R, dział innowacji i nowych technologii, nowoczesny park maszynowy i flotę dronów. Stawiamy na innowacyjność, wdrażamy autorskie rozwiązania technologiczne, staramy się wyprzedzać rzeczywistość. Dla naszego zespołu znakomitych specjalistów nie ma rzeczy niemożliwych. I właśnie dlatego mogliśmy sobie pozwolić na stworzenie urządzenia, które pozwala na podnoszenie słupów elektroenergetycznych bez konieczności wyłączania sieci. EnUp!, bo tak nazywa się nasza maszyna, to nie tylko innowacja w naszej branży, ale także, w dalszej perspektywie, oszczędność czasowa i finansowa. O tym, jak ważne jest to rozwiązanie najlepiej świadczy fakt, że jako pierwsza firma w historii otrzymaliśmy za nie aż dwie nagrody na targach ENERGETAB 2021: Puchar Ministra Środowiska i Klimatu oraz Złoty Medal Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

EnUp! powstał w ramach prac badawczo-rozwojowych w obszarze mechaniki, hydrauliki i elektryki mających na celu zaprojektowanie i przetestowanie innowacyjnego urządzenia do podnoszenia słupów elektroenergetycznych linii 110 kV, 220 kV i 400 kV m.in. bez konieczności wyłączania napięcia. Badania te były częścią projektu dofinansowywanego z Funduszy Europejskich przyznanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wszystkich, których zaintrygowała nasza maszyna, zapraszamy do lektury artykułu autorstwa Roberta Czyża, Sławomira Labochy i Łukasza Nazimka – twórców EnUp!:EnUp! – innowacyjna maszyna do podnoszenia słupów

Obejrzyj EnUp! w akcji!

Linie napowietrzne i kablowe
Stacje elektroenergetyczne
Usługi projektowe
Przygotowanie Inwestycji
Odnawialne źródła energii
Usługi dronowe
Katalogi słupów i fundamentów
Praca
Praktyki/Staże
Jak wygląda rekrutacja w Enprom