Powstanie Działu B+R
Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Podobno słowa te wypowiedział Goethe – nie wiemy jak to jest w poezji, ale w przypadku naszej branży to prawda. O konkurencyjności firmy decyduje to, co pozwala jej być o krok przed innymi, a w naszym przypadku to tworzenie i wdrażanie nowych technologii. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy zwiększać bezpieczeństwo jednocześnie zmniejszając czas realizacji i, co za tym idzie, koszty. Dlatego właśnie powstanie Działu B+R było kluczowe dla naszego rozwoju i nadal pozwala nam być liderem w branży. Dzięki niemu możemy realizować projekty badawcze, które w efekcie pozwalają na przeprowadzanie inwestycji nawet w bardzo trudnych warunkach. Wśród naszych innowacji możemy się pochwalić m.in. projektem fundamentów nadających się do zastosowania w szczególnie niekorzystnych warunkach geotechnicznych, stworzeniem maszyny umożliwiającej podnoszenie całego słupa energetycznego bez konieczności wyłączania napięcia linii oraz nowy typoszereg słupów energetycznych 400 kV. Nasz największy projekt dotyczy jednak budowy zautomatyzowanego systemu monitoringu infrastruktury krytycznej w zakresie linii elektroenergetycznych oraz budowy zintegrowanego systemu zarządzania inwestycją w zakresie obiektów liniowych. W szukaniu coraz lepszych rozwiązań w naszej branży staramy się korzystać z tego, co wydaje się być technologią przyszłości, czyli np. sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego. Dzięki temu nasze badania i projekty, które są ich efektem, to również wyprzedzanie obecnej rzeczywistości. Żadna z tych rzeczy nie byłaby możliwa, gdyby nie Dział B+R, dlatego jego powstanie jest tak ważne w naszej historii.
Enprom za 134 mln zł zmodernizuje dla PSE kolejną stację elektroenergetyczną
5 września 2024Enprom podpisał z PSE SA kontrakt na rozbudowę i modernizację stacji elektroenergetycznej 220/110 kV Leszno Gronowo.
Enprom z kolejnym kontraktem na prace przy morskich farmach wiatrowych
2 września 2024Enprom zaprojektuje i wybuduje linie kablowe wyprowadzenia mocy na odcinku lądowym dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3, realizowanych przez Equinor i Polenergię.
Enprom testuje fundamenty monopalowe
29 maja 2024Właśnie zakończył się nagrodzony grantem NCBiR projekt badawczy.